Nieskalana biel na stole. To musi być teflonowy obrus

Obrus teflonowy to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje świetny design i praktyczne zastosowanie. Obrusy teflonowane to ważny szczegół we wnętrzu salonu lub kuchni, a także jako produkt dla wytwórców i sieci handlowych. Pomaga stworzyć wyjątkową atmosferę domowego komfortu w dni świąteczne i na co dzień.

Obrus pokryty teflonem jest doskonałą i praktyczną opcją do domowej kuchni. Nie wchłania wilgoci i innych zanieczyszczeń. Nawet silnie brudzące soki jak marchwiowy, buraczany lub jabłkowy nie powodują zmian w śnieżnobiałej powłoce obrusa.

Powłoka nie blaknie pod wpływem światła słonecznego i ma wiele opcji kolorów. Takie są właśnie obrusy białe z nowoczesnych materiałów. Teflon jest szczególnie odporny na niszczące działanie promieniowania ultrafioletowego zawartego w widmie światła słonecznego.

Obrus z impregnacją teflonową ma niezliczona ilość zalet

  • odpycha wodę nie pozwalając je na wsiąkanie
  • nie wchłania tłuszczu, bo jest też nieprzenikliwy dla tych substancji, które łatwo penetrują materiały tekstylne
  • łatwa w pielęgnacji, bo wystarczy przetrzec go wilgotna szmatką z mikrofibry
  • ma niezwykle atrakcyjny wygląd, gdyż producenci stosują szeroką gamę wzornicza i zdobniczą.

Czy można prasować obrus teflonowy? Niestety nie.

Do wad powłoki z teflonu można zaliczyć następujące punkty

  • niewielka odporność na wysoka temperaturę
  • produktu nie można czyścić szczotką.
  • Przyznacie sami, że to niewiele.

Ten rodzaj pokrycia stołu może być stosowany zarówno do dekoracji stołu na każdą okazję. Od świątecznego obiadu aż po zwykłe niedzielne śniadania rodzinne przy telewizji porannej, kiedy większość domowników jeszcze w piżamach chadza po domu.

Obrus jest trwały i niezwykle odporny na zużycie mechaniczne i chemiczne. O atmosferycznym nie wspomnę. Takie tkaniny są stosowane w małych kawiarniach, dużych restauracjach i kuchniach prywatnych mieszkań. A biały obrus na świąteczny stół jest synonimem czystości i dostatku.

Tekstylia wzmocnione teflonem będą wyglądać imponująco i okazale na otwartych tarasach i w ogrodzie. Na takiej powłoce nie ma śladów po kolorowych napojach. Plamy natomiast można szybko usunąć, dlatego że nie są wchłaniają się przez zabezpieczenie z uniwersalnego teflonu.