Sprzątanie ze wspomaganiem

Przed świętami mamy mnóstwo spraw na głowie. Dlatego warto ułatwić sobie przynajmniej domowe porządki. Liczą się profesjonalni pomocnicy oraz sprawdzone sposoby naszych babć.

Nieskazitelne okna


Lśniące szyby Po spryskaniu sprayem do mycia okien wycieramy je papierowym ręcznikiem. By uniknąć smug, nalezy robić to w jednym kierunku. Pomocna jest specjalna myjka do okien. Ma wbudowany pojemnik na płyn, potrafi też podsysać wodę z szyb, więc łatwiej je wytrzeć.

Rękawiczka zamiast szmatki Naciągniętymi na dłoń bawełnianymi rękawiczki bardzo wygodne czyści się żaluzje. Potem listewki warto spryskać środkiem, który chroni przed kurzem.

Dobra polerka do szyb Idealny do polerowania szyb jest papierowy filtr do kawy. Co ważne, nie zostawia na szkle kłaczków!

Rolety oczyszczone Żeby te z tkaniny nie odkształciły się i nie wyblakły, czyścimy je na sucho ściereczką z mikrofibry.

Niewielkie plamki można delikatnie zeskrobać lub wytrzeć gumką do ścierana. W przypadku silniejszych zabrudzeń przecieramy roletę wilgotną gąbką namoczoną w wodne z łagodnym detergentem.

Żaluzje wyszorowane Drewniane najlepiej czyścić na sucho. używając miękkiej szmatki oraz specjalnego środka nabłyszczającego do mebli drewnianych.

SPRYTNI POGROMCY ZANIECZYSZCZEŃ


Parowe czyszczenie Okna, lustra, armaturę łazienkową i brudne fugi najlepiej wyczyścimy mopem parowym. Pomoże on także pozbyć się uporczywego tłuszczu z piekarnika.

Przyjemne froterowanie Panele i podłogi wyczyszczą się same. Wystarczy, że założymy kapcie z mikrofibry, a podłoga będzie lśnić. Zabrudzenia i cały kurz zostaną wchłonięte przez kapcie, które potem pierzemy w pralce. Nie ma też obaw, że na podłodze zostaną smugi czy zarysowania.

NIE ZOSTANIE NAWET PYŁEK


Listwy przypodłogowe i ramy obrazów odkurzamy końcówką odkurzacza z miękką szczotką.

Żeliwne grzejniki czyścimy sposobem. Rozkładamy za kaloryferem i pod nim wilgotne ściereczki i wydmuchujemy na nie kurz powietrzem z suszarki do włosów.

PODŁOGA JAK NOWA


Czarne smugi na parkiecie, które powstają po szuraniu obcasami, usuwamy zwykłą gumką do ścierania.

Plamy z tłuszczu na drewnianej podłodze schodzą po natarciu terpentyną. Po chwili zmywamy ją wodą.

Gdy drewniana podłoga skrzypi, wsypujemy między klepki trochę talku. Potem dokładnie wcieramy go pędzelkiem.

DYWANY PO LIFTINGU


Frędzle warto spryskać krochmalem. Dzięki temu nie będą się plątać.

Zaschnięte plamy usuniemy środkiem do czyszczenia szyb. Należy spryskać plamę. chwilę odczekać i potrzeć szczoteczką.