Aranżacja łazienki w rustykalnym stylu toskańskim

Zastanawiając się nad aranżacją toskańskiej łazienki w stylu rustykalnym, należy zacząć od omówienia okładzin ściennych i podłogowych, eleganckich i w stylu, który możemy określić jedynie jako niepowtarzalny.


Toskańska łazienka to florentyńska terakota, kolory ziemi i ciepłe odcienie drewna. Wszystkie te elementy pokrycia powinny być wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ główną ideą tego stylu jest wyposażenie łazienki w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnych materiałów w celu stworzenia wnętrz, które są bardzo relaksujące i przyjazne.


Urządzenia sanitarne, które są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach można bez trudu dobrać do stylu i wymagań przestrzennych stylu toskańskiego. Półokrągłe wanny lub antyczne modele, takie jak te z żeliwa, które były obecne w przedwojennych domach, wszystko to może być dostosowane do rustykalnego stylu toskańskiego, jeśli wiemy, jak korzystać z odpowiednich okładzin i dodatków.
Nowoczesna umywalka montowana na ścianie może stać się częścią stylu, jeśli towarzyszy jej zabytkowa marmurowa lub drewniana szafka dolna. Wszystko musi być spójne z linią stylu, która łączy wszystkie urządzenia sanitarne, co jest generalną podstawą rustykalnego stylu toskańskiego.
Jeśli zdobędziemy się na odwagę, jedynym urządzeniem sanitarnym, które może odbiegać od stylu, jest wanna lub prysznic, który, nawet jeśli jest nowoczesny, może być dostosowany dzięki wprowadzeniu właściwych okładzin i dodatków.


Małe akcenty, takie jak wieszaki na ręczniki i akcesoria łazienkowe powinny pasować do rustykalnego stylu toskańskiego, zawsze z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Żelazo, drewno i kolory, które odzwierciedlają te z natury.


Od naturalnej ziemnej sieny do ciemnej zieleni to odcienie, które najlepiej pasują do tego stylu, gdzie w praktyce powinniśmy mieć wrażenie, że jesteśmy w starym florenckim gospodarstwie.
Toskania i jej domki zanurzone w naturze, to powinno być myślą przewodnią aranżacji łazienki w rustykalnym stylu toskańskim.