Jakie akcesoria warto kupić do łazienki?

Łazienka to jedno z pomieszczeń, w których przebywa się raczej z obowiązku, niż z przyjemności. Możesz jednak małym kosztem zadbać o to, żeby stała się ona bardziej funkcjonalna i przyjemna. Przy aranżacji tego wnętrza często zapomina się o bardzo przydatnych gadżetach, które zupełnie zmieniają jego klimat i funkcjonalność. Możesz je zamontować w każdym momencie, bez szkody albo reszty mebli czy urządzeń.

Mały kosz na śmieci


Mały kosz na śmieci przydaje się w łazience z kilku powodów, ale głównym z nich jest pozbycie się zużytych środków higienicznych zaraz po ich zdjęciu albo odklejeniu. Dotyczy to między innymi plasterków, wacików czy środków higieny osobistej używanych w czasie okresu. Taki koszt sprawdzi się doskonale nie tylko ze względów estetycznych, bo w końcu nikt nie lubi, kiedy domownicy zostawiają zużyte patyczki do uszu na umywalce, ale także higienicznych i praktycznych. Kosz w miejscu, w którym wiele rzeczy się zużywa, będzie lepszym rozwiązaniem, niż chodzenie ze śmieciami w ręce przez cały dom.

Wieszak albo suszak na ręczniki


W łazience musi być miejsce, na którym wieszaki mogą wyschnąć. Wiele osób uważa, że zwykły wieszak na pojedynczą sztukę wystarczy, ale dopóki nie zostanie ona przez Ciebie rozłożona, nie wysuszy się. Wieszak lub suszak sprawdzą się znacznie lepiej i pozwolą Ci uniknąć szybszego zużycia się ręczników. Jeśli będą po każdym użyciu suszyły się prawidłowo, to szansa na to, że przesiąkną wilgocią i związanym z nią nieprzyjemnym zapachem będzie mniejsza. To nie musi być duży stojak, możesz zainwestować w grzejnik wieszany na ścianie albo wystawiać ręczniki na specjalnym stojaku na balkon, kiedy będzie ładna pogoda.

Osobna półeczka przy toalecie


To rozwiązanie szczególnie korzystne dla kobiet, ale mężczyznom też może się przydać. Półeczka przy toalecie zamontowana w taki sposób, żeby można było do niej sięgnąć bez ruszania się z miejsca, pozwala szybko i bezproblemowo wymienić środki ochrony osobistej podczas okresu. To może być też miejsce, na którym trzyma się dodatkowe rolki papieru toaletowego. Takie rozwiązanie warto zastosować bez względu na to, czy toaleta znajduje się w osobnym pomieszczeniu, czy jest integralną częścią łazienki. Im bliżej znajdują się potrzebne przedmioty, tym wygodniej korzysta się z całego wnętrza.

1 thought on “Jakie akcesoria warto kupić do łazienki?

  1. Według mnie kolejnym niedocenianym akcesorium w łazience jest bidet. Higiena osobista w pomocą bidetu jest na wyższym poziomie.

Comments are closed.