Smart lampka w 10 krokach

Designerskie oświetlenie to świetny element wystroju domu. Wśród lamp znajdziemy najróżniejsze warianty, ale żadna z nich nie jest inteligentna. W tym poradniku dowiesz się jak zrobić samodzielnie smart lampkę, używając do tego gotowej podstawki, dowolnej żarówki oraz inteligentnego modułu.

Zobacz jak stworzyć lampkę sterowaną smartfonem w kilku krokach!

1. Skompletuj podstawę lampki, żarówkę, nóż, cążki, śrubokręt i inteligentny sterownik.
2. Otwórz inteligentny moduł i rozpakuj podstawkę lampki.
3. Ściągnij dolną część podstawy za pomocą śrubokręta, wyciągnij główny kabel zasilający i przetnij go cążkami tak, by z obu stron móc zamontować sterownik.
4. Ściągnij z końcówek kabli warstwę izolacji za pomocą noża lub ściągacza izolacji. Okręć palcami ich miedziane końcówki.
5. Tak powstałe przewody zamontuj z inteligentnym sterownikiem, zaczynając od odkręcenia śrub.
6. Następnie umieść przewody zasilające w odpowiednich miejscach i dokręć je śrubokrętem. Gdyby pojawiły się trudności, koniecznie zajrzyj do instrukcji obsługi, która została dołączona również do produktu.
7. Złóż wszystkie części z podstawy lampy tak by wróciły do swojej pierwotnej formy.
8. Dokręć żarówkę do podstawy.
9. Zainstaluj i wejdź w aplikację do obsługi sterownika.
10. Przetestuj nowe urządzenie za pomocą zmiany jasności i wyłączenia lampki.

Voila! Twoja lampka jest już gotowa do użycia. Możliwa do sterowania z pozycji kanapy lub innego pomieszczenia oraz z każdego miejsca na świecie. Jest praktyczna i wygląda niepowtarzalnie.

Nie korzystaj z gotowych rozwiązań. Stwórz swój zestaw, dobierając odpowiednią dla Ciebie podstawkę z żarówką. Na rynku znajdziesz wiele ceramicznych, betonowych czy aluminiowych podstawek. Pamiętaj jednak, by zawierały one miejsce na niewielki sterownik oraz pełną elektronikę wewnątrz. Wybierz dekoracyjną żarówkę, która odmieni oblicze Twojego wnętrza.

Koszt takiego oświetlenia to w przybliżeniu 300 zł. Na tę cenę składa się zakup podstawy lampki — około 80 zł.
Zakup żarówki — około 20 złotych, oraz zakup inteligentnego sterownika — około 200 zł.

Zaimponuj znajomym i rodzinie dzięki nowemu gadżetowi. Wierzymy, że stworzenie lampki sprawi Ci wiele satysfakcji. Już niedługo cały materiał umieścimy w wersji video. Tymczasem życzymy wszystkim śmiałkom powodzenia!

1 thought on “Smart lampka w 10 krokach

  1. Fajny gadżet! Można dostosować kolor i natężenie światła w zależności od potrzeby danego momentu.

Comments are closed.