Szklane blaty — czy warto się na nie zdecydować?

Szklane blaty wyglądają pięknie na zdjęciach na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Ich obecność nadaje wnętrzu elegancji i wrażania bogactwa. To piękne rozwiązanie, ale przy okazji niezwykle niepraktyczne. Większość osób, która stawia na szkole blaty w stole w jadalni albo stoliku kawowym musi mierzyć się codziennie z zabrudzeniami, zarysowaniami i wrażeniem, że cały czas są przez kogoś obserwowani.

Idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza


Szklane blaty to bardzo ładna dekoracja i tak powinno się je traktować. Nie będą zbyt dobrze sprawdzały się w roli użytkowej, ale jeśli zależy Ci na pięknie wyglądającym, robiącym wrażenie na gościach wnętrzu, to możesz się o nie pokusić. Zawsze tworzą wrażenie bogactwa, nawet jeśli nie są wpasowane w czarnozłote motywy. Wiele osób decyduje się na postawienie na ten element w salonie, w stoliku kawowym, bo wygląda bardzo elegancko i nadaje salonowi przepychu. Musisz jednak pamiętać, że im częściej korzystasz ze szkolnego blatu, tym trudniej może Ci przychodzić cieszenie się jego wyglądem.

Szkło w meblach bywa problematyczne


Szkło to nie materiał na praktyczny blat. Ciężko jest o niego dbać, szczególnie w meblach, z których korzysta się często i intensywnie. W jadalni każdy odcisk dłoni, mokra od spodu szklanka albo ślad tłuszczu będzie doskonale widoczny. Do tego dochodzą jeszcze zarysowania, które mogą pojawić się od widelca czy kubka postawionego na powierzchni bez podkładki. Doczyszczenie szkła z pozoru nie jest trudne, ale robienie tego po każdym posiłku nie jest zbyt wygodne i może Cię irytować. A pozbycie się ewentualnych smug i zarysowań jest często niemożliwe. Szkło wygląda dobrze, dopóki się z niego nie korzysta.

Brak prywatności i niebezpieczeństwa


Szklane blaty są niepraktyczne z jeszcze jednego powodu. Widać wszystko, co się pod nimi znajduje i dzieje. Ktoś może czuć się w takich warunkach niekomfortowo, szczególnie jeśli przyjeżdża w gości. Do tego szkło w blatach bardzo łatwo jest zbić, choć na pierwszy rzut oka może na to nie wyglądać. Głupia i żywiołowa zabawa dzieci może skończyć się tragedią. Większość z nich rozpada się w niegroźne bryłki szkła, ale nie jest to reguła, poza tym młodsze osoby mogą zrobić sobie nimi krzywdę, na przykład poprzez połknięcie. W większości przypadków blat szklany nie będzie najlepszym rozwiązaniem do wnętrza.